NASI PATRONI

CZUWAJĄ NAD NAMI NASI ŚWIĘCI DOMINIKAŃSCY,
- W SZCZEGÓLNOŚCI:

-św. Dominik (założyciel zakonu)


- św. Jacek (pierwszy polski dominikanin)


- bł. Pier Giorgio Frasatti (patron konwentu w Łodzi)

Warsztaty liturgiczne „Miłosierdzia Pragnę…”

Warsztaty liturgiczne „Miłosierdzia Pragnę…”

„Ludzie! nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo Aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z Wami zrobić”
Słowami świętego Augustyna i my pragniemy zaprosić Państwa do wyjątkowego czasu Warsztatów Muzyki Liturgicznej!
Będzie to doskonała okazja, aby poznać możliwości swojego głosu, spróbować sił w śpiewie wielogłosowym, zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i wreszcie – doświadczyć piękna wspólnej modlitwy śpiewem.

Warsztaty Muzyki Liturgicznej pod hasłem „Miłosierdzia pragnę” odbędą się w dniach 21-23 kwietnia, a poprowadzi je trzech wspaniałych kompozytorów: o. Dawid Kusz OP, Paweł Bębenek i Piotr Pałka.

Jesteśmy przekonani, że nasi prowadzący są w stanie zarazić miłością do muzyki każdego człowieka! Jeśli i Ty poszukujesz swojej drogi do Boga, a muzyka jest Ci bliska – to zaproszenie jest skierowane szczególnie do Ciebie. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Zapraszamy zarówno amatorów jak i profesjonalistów, osoby świeckie i duchowne, śpiewających i (po raz pierwszy!) instrumanetalistów, jak również członków wszelkich grup posługujących w różnych wspólnotach oprawą muzyczną liturgii.

Tematem przewodnim repertuaru tegorocznej edycji będzie radość ze Zmartwychwstania. Chcemy za pomocą tekstów wykonywanych utworów okazać wdzięczność Bogu za jego wielkie Miłosierdzie, jakim nas obdarzył w Dziele Odkupienia. Podkreśli to fakt, że Warsztaty zakończą się uroczystą Mszą Świętą w łódzkiej katedrze w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zaprosimy również Państwa do przeżycia organizowanej przez Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Drogi Światła, która na wzór Drogi Krzyżowej, ukaże nam najważniejsze Dzieła Chrystusa po Zmartwychwstaniu.

Wszystkie potrzebne informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie https://lodz.dominikanie.pl/kontakt/warsztaty/

Będziemy wdzięczni za pomoc w przekazywaniu dalej informacji o warsztatach poprzez udostępnienie wydarzenia i zapraszanie znajomych 🙂

PATRONAT MEDIALNY

dominikanie.pl
Liturgia.pl
Opoka.news
Radio Plus
Tygodnik Katolicki „Niedziela”
deon.pl
MusicamSacram.pl
Miesięcznik „wDrodze”